Monday
September 22, 2014

Homework Help: arithmetic

Posted by Alice on Thursday, November 15, 2012 at 5:54pm.

If you have 3.14 lbs of a food and it costs .88 a lbs. then how much money would that 3.14 cost?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math - 31 lbs of bananas cost $248. How much would 40 lbs cost?
math - A fitness company surveyed the weights of its 90 costumers. Assume that ...
math - A fitness company surveyed the weights of its 90 costumers. Assume that ...
Algebra II - Farmer Fred can use two types of plant fertalizers, mix A and mix B...
Algebra - While shopping for a party, June bought 2 1/6 lbs of hamburger, 3 4/5 ...
9th grade math - if a man mixes 12 lbs. of peanuts thats $1.25 a lbs. with a ...
Physics - If 50 ft lbs of work is done on the same spring (in part a) in order ...
Math - Todd's wieght went from 220 lbs to 190 lbs and Cassidy's wighte went from...
PreCalculus - I am having a lot of problems with this linear programming problem...
Advanced Algebra - Mr. Whipple wants to blend two teas, regular and all-spice, ...

Search
Members