Saturday
December 20, 2014

Homework Help: Math

Posted by Gio on Wednesday, November 14, 2012 at 10:52pm.

Write an algebraic expression to represent the cost of m gallons of gasoline if each gallon costs $1.45

Is this right M-$1.45

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math - How much would it cost to drive an automobile that averages 22 miles per ...
math - While on his way to school, Norman saw that the cost of gasoline was $2....
7th grade math - Can you check me answer? Mrs. Acosta's car can travel an ...
Math HELP! - The cost of your favorite lemonade is $3.84 for 3 gallons. Write ...
math - A student uses approximately 40 to 45 gallons of gasoline per month. The ...
statistics - In 1995, the cost of unleaded gasoline was $.95 per gallon. In 2010...
math - An employee at a marketing firm A student uses approximately 40 to 45 ...
math - E-Z Stop Fast Gas sold $10,957 worth of gasoline yesterday. Regular sold ...
PHYSICS - The density of gasoline is 730 kg/m^3 at 0'C. One gallon of gasoline ...
PHYSICS - The density of gasoline is 730 kg/m^3 at 0'C. One gallon of gasoline ...

Search
Members