Friday
November 21, 2014

Homework Help: Math

Posted by Tiffany on Monday, November 12, 2012 at 10:29pm.

A store sells a pack of 10 baseball cards for $4.95 or five 10-packs for $49.95. Which would be the better buy?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math - Find the number of each kind of object in the collection. Sue's Card ...
Math - Find the number of each kind of object in the collection. Sue's Card ...
Math - Find the unit price and tell which is the better buy: Buy one 10 pack of ...
Math - Store A usually sells a jacket for $72 but today I can buy it for $40. ...
8th Grade MATH - a pack of 8 collectable cards contains 1 rare card, 3 uncommon ...
3rd Grade Math - Marlon has 4 baseball cards, Jake has 4 baseball cards, and Sam...
math - Tim needs batteries.AA batteries cost $3 per pack.D batteries cost $4 per...
Math - Marlon has 4 baseball cards, Jake has 4 baseball cards and Sam has 3 ...
algebra1 - Lisa wants to purchase calculators. At one store, she can buy a set ...
math - a store cells 26 ounces of sphagetti sauce for $1.17. the store also ...

Search
Members