Post a New Question

Math

posted by on .

A 10-oz bottle of juice costs $1.49. A 30-oz bottle cost $4.25. Which is the better buy?

  • Math - ,

    1.49 / 10 = 0.149 per oz.

    4.25 / 30 = 0.142 per oz

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question