Thursday
September 18, 2014

Homework Help: Math

Posted by Tiffany on Monday, November 12, 2012 at 10:19pm.

A 10-oz bottle of juice costs $1.49. A 30-oz bottle cost $4.25. Which is the better buy?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math - Find the unit price and tell which is the better buy: A 64 oz. bottle of ...
math - A full bottle of juice costs $2.00.If the cost of the juice is $1.50 more...
Math word problem - you buy a bottle of juice for $1.00. The juice costs 90 ...
math - You buy a bottle of juice for $1.00. The juice costs .90 cents more than ...
Math - A full bottle fo juice cost $2. If the juice cost $1.50 more than the ...
math - Katepoured 8 ounces of juice of a 64 ounce bottle Brian poor 60 ounces of...
Math - Saud bought a bottle of juice containing 625 ml juice. He filled 30 ml ...
Math - Saud bought a bottle of juice containing 625 ml juice. He filled 30 ml ...
Math - A bottle of juice holds 3/8 gallon when it is full. If 1/3 of the juice ...
math - I'm having problem understanding this answer. Product A is a 12-ounce ...

Search
Members