Tuesday
April 28, 2015

Homework Help: Math

Posted by Anonymous on Wednesday, October 17, 2012 at 9:16pm.

A manager bought 12 pounds of peanuts for $30. He wants to mix $5 per pound cashews with the peanuts to get a batch of mixed nuts that is worth $4 per pound. How many pounds of cashews are made?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Members