Saturday
March 25, 2017

Post a New Question

Posted by on .

Tom has $15.86 to buy marbles that cost $1.25 each. He wants to know how many marbles he can buy. What should he do after he divides?

  • Math - ,

    15.86 / 1.25 = 12.69

    He can buy 12 marbles.

  • Math - ,

    Drop the decimal

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question