Monday
April 27, 2015

Homework Help: math

Posted by Sandra on Wednesday, October 17, 2012 at 12:02am.

If paint is sold for $ 15 a can and $20 a can and they sell 320 dollars worth of paint, how many cans of paint do they sell? I know it takes 7 cans of paint at 20 equaling 140 and 12 cans at 15 equaling 180 but I', stumped at how to write the equation

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Members