Thursday
August 21, 2014

Homework Help: principles of algebra

Posted by zuly on Wednesday, September 26, 2012 at 11:57pm.

Translate to an equation:

r $2 roses and t $2.50 tulips total $30

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

college - Translate to an equation: r $2 roses and t $2.50 tulips total $30 ...
middle school math - Andy paid $66 for 6 tulips and 18 roses. The next week,he ...
math - Tony is making flower arrangements. He is using 3 different kinds of ...
math - tony is making flower arrangements. he is using 3 different kinds of ...
math - A florist had an equal number of red and yellow tulips. She sold 624 red ...
math - there are nine flowers 1/3 are daisies 1/3 are roses the rest are tulips
math - 18 roses and 6 tulips coast $66. What is the unit price for each kind of ...
algebra - brad wants to buy flowers for his friend with $21. The daises are $2 ...
algebra - brad wants to buy flowers for his friend with $21. The daises are $2 ...
algebra - brad wants to buy flowers for his friend with 27 $ . the daises are $1...

Search
Members