Sunday
August 30, 2015

Homework Help: math

Posted by Lance on Wednesday, September 26, 2012 at 8:52pm.

A bag of apples weighs 22.3 ounces and costs $1.80. What is a good estimate of the price per ounce of the bag of apples?
A.$1
B.10 cents
C.$4
D.40 cents
I think its either B or D. I divided

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Members