Saturday
April 25, 2015

Homework Help: Math

Posted by Lance on Wednesday, September 26, 2012 at 7:04pm.

A bag of apples weigh 22.3 ounces and costs $1.80 What is a good estimate of the price per ounce of the bag of apples
A.$1
B.10 cents
C.$4
D.40 cents
D?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Members