Tuesday
March 31, 2015

Homework Help: Math

Posted by Lance on Wednesday, September 26, 2012 at 7:04pm.

A bag of apples weigh 22.3 ounces and costs $1.80 What is a good estimate of the price per ounce of the bag of apples
A.$1
B.10 cents
C.$4
D.40 cents
D?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math - A bag of apples weighs 22.3 ounces and costs $1.80. What is a good ...
math - The price of 10 pounds of apples is d dollars. If the apples weigh an ...
math - An 8 ounce bottle of hairspray costs $3.66. Find the unit price in cents ...
Math - Addison is making caramel apples. She has 2 1/2 bags of apples. One full ...
4th grade math - han ate 3 apples out of a bag of 6 apples. lester ate 2 apples ...
math - Linear Programming word problem Full Question: Madison is preparing a ...
math - Mrs. Richmond bought some apples and pears in the ratio 3:5. After she ...
Math- Best Buy - In comparing prices of canned peaches, Darren finds that a 10-...
Math - I have a question: How would you solve this? a dozen dozen apples at half...
Math (dont want the ans just the working) - 4kg of apples costing 80 cents per ...

Members