Sunday
December 21, 2014

Homework Help: math

Posted by Carly on Wednesday, September 19, 2012 at 5:52pm.

442 mi in 8.5 hr.... now name the units in each rate then write a unit rate.

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

algebra - Name the units in each rate.Then write a unit rate. 442 mi in 8.5 hr
math/unit rate - please help me find the definition for unit rate. It depends ...
math - the unit rate for 442 mi in 8.5 hr
Math(Unit Rate) - If 20 units= 10kg whats the unit rate? http://www.eduplace.com...
math rate - 15 chapters in 5 days - I already know the unit rate is 3 - I have ...
Math - How do I expres a rate as a unit rate Usually it is rate/unit said as "...
math - How can u write a unit rate if a least one term is a fraction? How is ...
Math - How can you write a unit rate if at least one term is a fraction? How is ...
Math - Antoine paid $7.47 for 3 pounds of grapes. Write the cost of the grapes ...
unit rate - the unit price of an item at a grocery store is a familiar example ...

Search
Members