Post a New Question

Math

posted by .

Decide which is the better value (best buy) based on the unit rates

$25.00 for concert tickets for 2 people OR 36.00 for concert tickets for 3 people

  • Math -

    25/2 = 12.50 each
    36/3 = 12

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question