Thursday
October 2, 2014

Homework Help: math

Posted by wan on Sunday, September 2, 2012 at 8:09pm.

bananas cost twice as much as oranges.sue buys 10 bananas and 3 oranges.with the same amout of money,she could have bought 4 bananas and how many oranges?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math - jasmine bought 26 pieces of fruit.she bought 6 oranges.she bought twice ...
4th grade - Three bananas cost the same as two oranges. If oranges are half the ...
Maths - Three bananas cost the same as two oranges. If oranges are half the ...
math - A bowl of fruit contains 4 apples, 5 oranges, and 3 bananas. In how many ...
maths - The ratio of oranges and bananas is 3:6. There are 54 pieces of fruit ...
Math - Miss Sue made an error putting in the question,can you please help me ...
math - You are also making a fruit salad. You have already selected apples, ...
Math - Find the ratio of bananas to oranges. WRite the ratio as a fraction in ...
Math - There is a bowl of fruit on the table. There are twice as many apples as...
Math - Sophia buys an eqaul number of oranges and pears for a party. The oranges...

Search
Members