Thursday
April 24, 2014

Homework Help: 8TH GRADE MATH EXPRESSIONS

Posted by CAMERON on Thursday, August 23, 2012 at 8:45pm.

THE TOTAL COST FOR 4 PEOPLE TO RIDE THE BUS IF THE FARE OF .75 IS INCREASED BY D DOLLARS.

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

8TH GRADE MATH EXPRESSIONS - A catering business charges $50 for setting p a ...
8TH GRADE MATH EXPRESSIONS - You are setting up a children;s painting class. ...
algebra - the expressions below is used to find the cost of x to pay 10x +3 what...
Economics - 1. The law of diminishing returns implies that at some output level...
math - The cost of a concert ticket is $28. There are k people in a group who ...
math 1 - The total outing cost for a group of people amounted to Php 8000. When ...
math - .Three people decide to share the cost of a yacht, By bringing in an ...
math - Amy bought some stationary from a bookstore. The total cost of 3 files A,...
12th grade calculus - your operate a tour service that offers the following rate...
Economics - Theory of the Firm - If Average Variable Cost AVC = 10 + Q and P = ...

Search
Members