Wednesday
March 29, 2017

Post a New Question

Posted by on .

at the school store 6 pencils sell for $.99. at this rate what is the cost of 16 pencils?

  • math - ,

    $0.99 / 6 = $0.165 for each pencil

    $0.165 * 16 = ______

  • math - ,

    kk thanks

  • math - ,

    You're welcome.

  • math - ,

    2.64

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question