Wednesday
October 22, 2014

Homework Help: math

Posted by joe on Wednesday, June 6, 2012 at 6:35pm.

j costs twice as much as b. b costs twice as much as k. all three letters together cost 17.50. what is the price of each letter?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math - together two computers cost $2700 per year to rent. if one costs twice as...
math - a coat,shirt and tie cost $300. coat costs twice as much as the shirt. ...
Math - A dress costs $60. A skirt costs 25% less. M bought some skirts and ...
calculus - A square-based, box-shaped shipping crate is designed to have a ...
Algebra - A natural food store makes its own brand of trail mix out of dried ...
Math - A pen costs twice as much as a pencil. If Susan spends $ 1.50 for a pen ...
Math - A pen costs twice as much as a pencil. If Susan spends $ 1.50 for a pen ...
math - Calc optimization - You are an engineer in charge of designing the ...
math (patterns) - Heres the problem: Winchester's local toy store sells items ...
Calculus - You are an engineer in charge of designing the dimensions of a box-...

Search
Members