Post a New Question

Math

posted by on .

Brent received two bills with his monthly gasoline statement. One bill for $92.30 showed he had bought 66L of gasoline and two liters of oil, while the other bill showed he had bought 75L of gasoline and one liter of oil for $100.75. If the price of gasoline and oil remained the same for both purchases, what was the cost per liter of gasoline and per liter of oil?

  • Math - ,

    Use similar process to previous post.

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question