Sunday
April 20, 2014

Homework Help: Math

Posted by Henry P on Sunday, May 27, 2012 at 5:19pm.

At a local deli, two beef sandwiches and a chicken sandwich cost 12.25. Three beef and two chicken sandwiches cost $20. Find the cost of each sandwich.

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Rate problems and proportions - A deli sells 30 salads for every 48 sandwiches. ...
algebra - The owner of a deli wants to purchase at least 15 more pounds of oven-...
algebra - The owner of a deli wants to purchase at least 15 more pounds of oven-...
math - Dani made some sandwiches for a party. 3/5 of them were chicken ...
statistics - The deli special lunch offers a choice of three different ...
math - Phyllis made some sandwiches for a family reunion.She made 12 turkey ...
math - calvin buys 3/5 pound of ground beef. he divides the beef into 6 equal ...
Math - A deli offers its cheese sandwich with various combination's of mayo, ...
Math-Probability - A deli offers its cheese sandwich with various combinations ...
math for educators - A deli offers its cheese sandwich with various combinations...

Search
Members