Wednesday
April 1, 2015

Homework Help: math

Posted by sue on Friday, May 25, 2012 at 7:41pm.

if shampoo costs 3.96 for 17 ounces what is the unit cost

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math - One bottle of shampoo costs $6 for 8 ounces. A second bottle costs $4 for...
math - whats the unit rate: 882 yd in 9 secs A grocery store sells four ...
Math - What is the unit rate of ounces. A hint is 48 ounces cost costs 3.00 ...
math - You are trying to decide which juice is a better buy. Tropics cost $3.84 ...
Math/ Statistics - A consumer advocacy group claims that the mean amount of ...
Math - In a survey of 100 women, 34 use shampoo A 42 use shampoo B 31 use ...
math - You are trying to decide which juice is a better buy. Tropics costs $3.84...
MANAGEMENT ACCOUNTING - COSTS CAN BE CLASSIFIED INTO TWO CATEGORIES FIXED AND ...
Chemistry - The label for a bottle of professional shampoo reads: ďAcid balanced...
Accounting - Costs can be classified into two categories, fixed and variable ...

Members