Wednesday
August 27, 2014

Homework Help: Problem Solving

Posted by Matt on Wednesday, May 23, 2012 at 5:22pm.

A 4oz jar of spice costs 92 cents. What is the unit cost per ounce.

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math - A) which is the better value a 12 ounce jar of honey for $2.25 or an 18 ...
Math - A 6-pack of 4oz containers of yogaurt costs 2.99. what is the unit price ...
math - An 8 ounce bottle of hairspray costs $3.66. Find the unit price in cents ...
math - Which choice offers the lowest cost per ounce? 6oz for 42 cents? 8oz for ...
math - Linear Programming word problem Full Question: Madison is preparing a ...
math - A 6 pack of 4oz. containers of yogurt costs $2.99. What is the unit price...
Word Problem Cost minimization - Don Garcia needs at least 24 units of vitamin A...
math 156 - a 6 pack of 4 oz. containers of yogurtc cost $3.60. what is the unit ...
Math- Best Buy - In comparing prices of canned peaches, Darren finds that a 10-...
Math - 1. A box of crackers has 24 grams of fat. the box contain 8 servings. ...

Search
Members