Wednesday
April 23, 2014

Homework Help: Problem Solving

Posted by Matt on Wednesday, May 23, 2012 at 5:22pm.

A 4oz jar of spice costs 92 cents. What is the unit cost per ounce.

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math - A 6-pack of 4oz containers of yogaurt costs 2.99. what is the unit price ...
math - Which choice offers the lowest cost per ounce? 6oz for 42 cents? 8oz for ...
lattice math - Why should we estimate before solving a problem? We should ...
math - A 6 pack of 4oz. containers of yogurt costs $2.99. What is the unit price...
Math - You can buy an energy-saving light bulb for $18.07, which can work for 10...
geometry - if a room measures 19 ft by 25 ft and covering thisroom with tile ...
math - The ratio of the number of mints in Jar A to that in Jar B was 8 : 5. ...
math - still can't solve .32x + .20y = 3.92 it's my last math question for the ...
math - suppose you bought some 32 cents stamps and some 20 cents stamps. you ...
math - can anyone help with this? suppose you bought some 32 cents stamps and ...

Search
Members