Thursday
October 30, 2014

Homework Help: Math

Posted by Colton on Tuesday, May 1, 2012 at 7:32pm.

Customer Cal is one of Danny's regulars.He ate at the diner on Wednesday.He ordered the daily specialy,macaroni and cheese, for $2.95.He also ordered a milk shake that cost $1.25 and a piece of pie that cost $.95. Cal left the diner with $18.53 in his wallet.How much money did he have when he entered the diner?
$23.68?
I added 2.95 and 1.25 and got 4.20. Than I added .95 and 4.20 and got 5.15. Than I added 18.53 and 5.15 and got 23.68.
Is this right?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math - If you ordered two pizzas for dinner Friday. Date ate 3/4 of one pizza, ...
Math - Julio ordered towo pizzas for dinner Friday. Dad ate 3/4 of one pizza, ...
4th grade math - If you ordered two pizzas for dinner Friday. Dad ate 3/4 of one...
MATH! :( - Yesterday, at a local restaurant, 60% of the customers ordered a ...
Math - Julio ordered towo pizzas for dinner Friday. Dad ate 3/4 of one pizza, ...
math - One weekend, there were 95 pizzas ordered for the sophomore dorm. That ...
Math - Danny ordered 124 pounds of vegetables for this week's menu.On Monday 18 ...
math 5th grade - One morning, 8/9 of the customers at the diner ordered coffee. ...
math 5th grade - One morning, 8/9 of the customers at the diner ordered coffee. ...
Math - If 3 servings of macaroni and cheese cost $0.99,how much will it cost to ...

Search
Members