Wednesday
March 29, 2017

Post a New Question

Posted by on .

Ms.Lembright ordered the types of muffins below for a class party
-12 blueberry muffins for $7.20
-8 chocolate muffins for $4.40
-6 raisin muffins for $4.50
What type of muffin cost the least?
show your work
please help me!!?

  • math - ,

    7.20 / 12 = $0.60 each

    4.40 / 8 = ?

    4.50 / 6 = ?

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question