Friday
April 18, 2014

Homework Help: math

Posted by Kamya on Thursday, March 22, 2012 at 10:23pm.

Which choice offers the lowest cost per ounce? 6oz for 42 cents? 8oz for 64 cents? or 4oz for 36 cents? This is 5th grade math assignment?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math - A can of worms for fishing costs $2.60. There are 20 worms in a can. What...
math help - Brand x cost $1.56 for 12 ounce. Brand y cost 2 more per ounce. ...
Math - 1. A box of crackers has 24 grams of fat. the box contain 8 servings. ...
math - a grocery store sells a 7 ounce bag of rasins for $1.10 and a 9 ounce bag...
math help - Brand x cost $1.56 for 12 ounces. Brand y cost 2 more per ounce. ...
math - An 11 ounce bag of chips costs $1.99 what is the cost per ounce rounded ...
math - An 8 ounce bottle of hairspray costs $3.66. Find the unit price in cents ...
trig - There are 15,000 endive lettuce seeds in an ounce and 300 seeds in a ...
Math - If 16 ounce cost $1.19 what is the price cost of 1 ounce
7th grade math Ms. Sue please! - 1. Write the following ratio in simplest form: ...

Search
Members