Tuesday
July 29, 2014

Homework Help: math

Posted by Kamya on Thursday, March 22, 2012 at 10:23pm.

Which choice offers the lowest cost per ounce? 6oz for 42 cents? 8oz for 64 cents? or 4oz for 36 cents? This is 5th grade math assignment?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

2nd grade Math - Wich 3 flowers add up to 85 cents? Tulip-48 cents Rose-52 cents...
Math - A 6-pack of 4oz containers of yogaurt costs 2.99. what is the unit price ...
maths - A box of 12 table costs 21 cents.The same brand is packaged in bottles ...
math 156 - a 6 pack of 4 oz. containers of yogurtc cost $3.60. what is the unit ...
math - An 8 ounce bottle of hairspray costs $3.66. Find the unit price in cents ...
math !!!! :O - The cost of making money varies form coin to coin: Pennies: 0.8 ...
Problem Solving - A 4oz jar of spice costs 92 cents. What is the unit cost per ...
Prob. Math - Sarah draws a card from a deck of 52 cards. She receives 40 cents ...
Alg I - One type of decorative ribbon regularly costs $3.59 per yard. When the ...
Math - What percent of the selling price in the 14.7 cents per L tax collected ...

Search
Members