Thursday
April 24, 2014

Homework Help: math

Posted by skye on Thursday, February 23, 2012 at 7:38pm.

people flock to andys lemonade stand because each cup of lemonade is only 35 cents. sometimes customers buy several cups of lemonade.Andy and his helpers have to figure out how much to charge each time someone buys more than 1 cup of lemonade. what could they do to save time?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math - Carolyn and Kim are selling lemonade this summer. It costs 10 cents to ...
MATH - Carolyn and Kim are selling lemonade this summer.  It costs $0.10...
Math (ASAP) - Carolyn and Kim are selling lemonade this summer.  *It ...
Math - Carolyn and Kim are selling lemonade this summer. It costs 10 cents to ...
Informal Logic - <11{7[2(03)79]}> Looking to increase the profits of his ...
Science - Imagine you made a gallon pitcher of lemonade for your family picnic....
Science (Asap) - Imagine you made a gallon pitcher of lemonade for your family ...
psy - Looking to increase the profits of his lemonade stand, Johann doubled the ...
MATH - Carolyn and Kim are selling lemonade this summer.  It costs $0.10...
Math - Suppose you have a lemonade stand, and when you charge $1 per cup of ...

Search
Members