Wednesday
August 20, 2014

Homework Help: algebra

Posted by malina on Monday, February 6, 2012 at 3:33pm.

Sophie bought 23 cans of cat food for x dollars. Write an expression to show the cost of one can of cat food

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math - Jessica purchased a bag of cat food. She feeds her cat 1 cup of cat food ...
math - A cat owner wants to put equal amounts of food into dishes. If she has ...
math - A Cat-Food Company makes a special kind of cat food. It consist of 40% ...
Math - look at this other chart- 36 of 200 cat owners prefer human food only, ...
Math - A 7 4/5 ounce can of cat food costs 38 cents. What is the unit rate (...
math - Jeff bought 3 bags of dog food. He also bought a set of new dog bowls ...
medicine - A cat with a gastrotomy tube must receive 300 kcal daily. A 15 oz can...
math - 22. Your class hopes to collect at least 325 cans of food for the annual ...
math - Four good friends, who love cats, have each named their cat after one of ...
Math - Four good friends, who love cats, have each named their cat after one of ...

Search
Members