Sunday
March 26, 2017

Post a New Question

Posted by on .

I am trying to find price per foot. if a roll of wire is selling for $72.00 what is the price per foot

  • entrepreneur - ,

    How many feet in a roll?

  • entrepreneur - ,

    500

  • entrepreneur - ,

    i am trying to find price per foot. if a 500 feet roll of wire cost $72.00, how much a foot of wire will cost

  • entrepreneur - ,

    72 / 500 = $0.144

  • entrepreneur - ,

    thank you Ms Sue

  • entrepreneur - ,

    You're welcome, Craze.

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question