Thursday
July 30, 2015

Homework Help: math

Posted by Jane on Friday, December 23, 2011 at 4:04pm.

Please show me how to calculate this problem: The school cafeteria sells two kinds of wraps: vegetarian and chicken. The vegetarian wrap costs $1.00 and the chicken wrap costs $3.20. Today they made $99.20 from the 42 wraps sold. How many of the wraps sold were vegetarian?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Members