Saturday
December 20, 2014

Homework Help: algebra

Posted by barbara on Wednesday, December 7, 2011 at 11:47pm.

what is the unit price of a 5 poung bag of potatoes selling for $4.75

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math - Bosley's Pet Foods buys dog kibbl for $19.50 per bag, less 40%. The store...
Manegerial accounting - calculate the net operating income , evergreen corp has...
business finance - Sullivanís Handbags marks up their bags at 45% of the selling...
Business Finance - Sullivan's Handbags mark up their bags at 45% of the selling ...
Math - How do you calculate unit price? The unit price is the total price ...
Accounting - Currently, the unit selling price of a product is $110, the unit ...
math - A bag of potatoes weighs 3 7/16 pounds. if the average potato weighs 3/16...
Business Finance - Sullivan's Handbags marks up their bags at 45% of the selling...
college statistic and algebra - 1.suppose that the demand forecast indicate ...
ACCOUNTING - Gardner Manufacturing Company produces a product that sells for $...

Search
Members