Thursday
October 23, 2014

Homework Help: Math

Posted by Billy on Thursday, December 1, 2011 at 10:09am.

Jim's sandwich cost the same as the comjbined cost of his salad and milk. The sandwich cost three times as the milk. The salad cost $0.20 more than twice the cost of the milk. How much did Jim's lunch cost?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math - jim's sandwich cost the same as the combined cost of his salad and milk. ...
English - May I take your order? - Yes, please. I'll have a steak sandwich, one ...
childcare - which one of the following lunches provide a variety in both color ...
English - Read the sentenced Add commas when they are needed. I don't know how ...
Nutrition of the young child - Which one of the following lunches provides in ...
Math - Mr. Teal orders the same business lunch for 5 people. Everyone has a ...
Math - At a local deli, two beef sandwiches and a chicken sandwich cost 12.25. ...
algebra - angela ate at the same restaurant four times each time she ate a salad...
Math - The cost of a lunch of 3 sandwiches, 7 cups of coffee and 1 donut is $3....
Economics - Jim buys only milk and cookies. a. In year 1, Jim earns $100, milk ...

Search
Members