Thursday
April 24, 2014

Homework Help: 6th grade math

Posted by Kate on Tuesday, November 29, 2011 at 1:10pm.

write each rate as a unit rate.

Q: 6 eggs for 3 people

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math/unit rate - please help me find the definition for unit rate. It depends ...
Math - Ok so my tx book says explain the dirrrefence between a unit rate and a ...
math HELP SOON! - Write each ratio as a unit rate. 6 eggs for 4 people. "Please ...
math rate - 15 chapters in 5 days - I already know the unit rate is 3 - I have ...
Math - How do I expres a rate as a unit rate Usually it is rate/unit said as "...
6th grade math - How do I find a unit rate?
Math - How can you write a unit rate if at least one term is a fraction? How is ...
Math - Antoine paid $7.47 for 3 pounds of grapes. Write the cost of the grapes ...
Math - The directions are: Write each ratio as a unit rate. What is a unit rate...
mathh (unit rate) - explain how to write 20 miles over 4 hours as a unit rate

Search
Members