Sunday
April 20, 2014

Homework Help: Math problem

Posted by Lavern on Monday, November 21, 2011 at 11:13pm.

please help

Imagine you have decided to price scones at $2.28 each and the cookies at $1.19 each. How much total revenue would result from selling all the scones and cookies baked in the oven at one time?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Algebra - I have just one math problem that I need a little help with. Please ...
ALGEBRA-Help please - Mrs. Scott decided that she would spend no more than $120 ...
Math - For 5 consecutive days, the price of a lamp in jill's store is reduced by...
Math - I am having ahard time solving this problem and am not good with story ...
Problem Solving - John bought a shirt on sale for 25% off the original price and...
Please help-Math - Please answer these problem for me.Thanks so much. 1. Border'...
7th grade math help Ms. Sue please - How do you find the sales tax of something...
math help - Thank you for helping me with the last problem Reiny and Bosnian. ...
algebra - The price of a sweater is $5 less than twice the price of a shirt. If ...
Math - How would you work this problem? Thanks! Josie paid $72.00 for a baseball...

Search
Members