Sunday
September 21, 2014

Homework Help: math

Posted by shervina on Thursday, November 3, 2011 at 7:42pm.

Pork is sold for $18.46 per kilogram.What is the cost of 0.35 kilogram of pork convrted to the nearest cent.

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Pork - I love pork. I want to learn more about pork. Give me information on ...
Algebra - Two kinds of nuts, one cost $5.00 per kilogram another cost $5.40 per ...
Algebra - Two varieties of herbal tea, one cost $4.00 per kilogram other cost $5...
math - A store mixes Brazilian coffee worth $11 per Kilogram, Turkish coffee ...
microeconomic - Suppose you consume three pounds of beef and five pounds of pork...
Math - A store mixes Brazilian coffee worth $10 per kilogram and Turkish coffee ...
math - A store mixes Kenyan Coffee worth $11 per Kilogram and venezuelan coffee ...
algebra - A store mixes kenyan coffee worht $12 per kilogram and turkish coffee ...
MATH - The price of fish is 6.40 per kilogram, what is the cost of 1 kilogram (...
math - A candy store currently sells almonds for $8.50 per kilogram and peanuts ...

Search
Members