December 1, 2015

Homework Help: math

Posted by jazmyn on Sunday, October 30, 2011 at 7:33pm.

A vendor at a concert sells new and used CDs. The new CDs cost 2.5 times as much as the old CDs. If 4 used CDs and 9 new CDs cost $159, what is the price of each item?

Answer this Question

First Name:
School Subject:

Related Questions

More Related Questions