Post a New Question

7th grade Math

posted by on .

I'm supossed to cme up with a real world problem and then solve it with decimals... HOW AM I SUPPOSED TO DO THAT???

Can anyone help me???

  • 7th grade Math - ,

    How about using money?

    You buy two shirts at $12.95 each. You also buy a pair of jeans at $35.99. Tax is 6%. How much will you pay for these clothes.

  • 7th grade Math - ,

    Hey that's a good idea. THANKS!!
    :)

  • 7th grade Math - ,

    You're welcome. :-)

  • 7th grade Math - ,

    What is 32 te/min un./s

  • 7th grade Math - ,

    what is a glider

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question