Post a New Question

math

posted by .

To advertise their business, Toni and Mandy can either purchase flyers or e-mail addresses. They can print, distribute and pay the postage of 3 million flyers for $450. Find the unit price for the flyers.

  • math -

    Divide:

    450 / 3,000,000 = unit price

  • math -

    Divide ... to find unit price.

  • math -

    Thanks for refreshing my memory, Writeacher.

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question