Wednesday
April 16, 2014

Homework Help: math

Posted by old me on Tuesday, September 27, 2011 at 5:57pm.

how do you find the average cost per ounce of prepackaged items? and then convert to pounds?
I have four items total ounces of 400 and total cost of $23.73

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math - A can of worms for fishing costs $2.60. There are 20 worms in a can. What...
math help - Brand x cost $1.56 for 12 ounce. Brand y cost 2 more per ounce. ...
math - Biologists want to set up a station to test alligators in the lake for ...
Math - A company manufactirung snowboards has fixed costs of $200 per day and ...
math help - Brand x cost $1.56 for 12 ounces. Brand y cost 2 more per ounce. ...
math - An 8 ounce bottle of hairspray costs $3.66. Find the unit price in cents ...
math - An 11 ounce bag of chips costs $1.99 what is the cost per ounce rounded ...
Math 117 - 2. Biologists want to set up a station to test alligators in the lake...
College Algebra - Add up all of the weights for your prepackaged items and then ...
Algebra - 2. Biologists want to set up a station to test alligators in the lake ...

Search
Members