Tuesday
November 25, 2014

Homework Help: 6th grade math

Posted by Kate on Thursday, September 15, 2011 at 4:19pm.

20 cents. but what if the next number is 1.5.Then how will i solve it.

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

6th grade math - if Mary buys oranges at 5 for 2 cents and sell them at 4 for 3 ...
2nd grade Math - Wich 3 flowers add up to 85 cents? Tulip-48 cents Rose-52 cents...
6th grade math - Explain how you know whether to add a number to or subtract a ...
math - Which choice offers the lowest cost per ounce? 6oz for 42 cents? 8oz for ...
matH - casper bought some pencils at .50 cents each. he had $3.00 left after ...
math - the sum of a number and 3 times that number is 76. what is that number? ...
math - suppose you bought some 32 cents stamps and some 20 cents stamps. you ...
Math - Name School Team Event 3: Logic and Reasoning (with calculators) 5th/6th ...
Math - If A represents the number of apples purchased at 15 cents each, and B ...
maths - A box of 12 table costs 21 cents.The same brand is packaged in bottles ...

Search
Members