Tuesday
July 28, 2015

Homework Help: Math

Posted by George on Wednesday, September 14, 2011 at 11:12pm.

Brand A grape juice sells at one pint for $1.65 and Brand B sells at 14 ounces for $ 1.44 . Which brand has the lower unit price? (one pint is equal to 16 ounces )
(a) Brand A (b) Brand B

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Members