Thursday
December 18, 2014

Homework Help: 8TH GRADE MATH

Posted by Nick C on Thursday, September 8, 2011 at 9:00pm.

FOR EVERY TWO M & M PACKS YOU BUY YOU GET TWO FREE
IF ONE M & M PACK COSTS 79 CENTS HOW MANY CAN YOU BUY FOR 6.00 DOLLARS

6.00 DIVIDED BY .79? ANS 6?
OR 3?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

math - what is the better buy one pack of aaa batteries for $5.49 and get a pack...
Math - Find the unit price and tell which is the better buy: Buy one 10 pack of ...
math - for every two M&Ms you buy, you get two free. If one M&Ms cost .79 cents ...
math - a pack of cardinal flower seeds costs $4, and a pack of petunia flower ...
Math- Best Buy - In comparing prices of canned peaches, Darren finds that a 10-...
11th grade math algebra 2 trig - you are buying beads and string to make a ...
math - How many packs of DVDs can you buy with 198 dollars if one pack costs 18 ...
11th grade math algebra 2 trig - Dr. Bob222 Iam sorry for my improper use of ...
Math - Find the unit price and tell which is the better buy: A 64 oz. bottle of ...
8th Grade Algebra: HELP ME PLEASE! - I am having a hard time figuring out the ...

Search
Members