Tuesday
July 29, 2014

Homework Help: 8TH GRADE MATH

Posted by Nick C on Thursday, September 8, 2011 at 9:00pm.

FOR EVERY TWO M & M PACKS YOU BUY YOU GET TWO FREE
IF ONE M & M PACK COSTS 79 CENTS HOW MANY CAN YOU BUY FOR 6.00 DOLLARS

6.00 DIVIDED BY .79? ANS 6?
OR 3?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math - Find the unit price and tell which is the better buy: Buy one 10 pack of ...
math - for every two M&Ms you buy, you get two free. If one M&Ms cost .79 cents ...
Math- Best Buy - In comparing prices of canned peaches, Darren finds that a 10-...
11th grade math algebra 2 trig - you are buying beads and string to make a ...
11th grade math algebra 2 trig - Dr. Bob222 Iam sorry for my improper use of ...
Math - Find the unit price and tell which is the better buy: A 64 oz. bottle of ...
8th Grade Algebra: HELP ME PLEASE! - I am having a hard time figuring out the ...
math - Tim needs batteries.AA batteries cost $3 per pack.D batteries cost $4 per...
Math - A store sells a pack of 10 baseball cards for $4.95 or five 10-packs for...
6th g-math - Diego has $10 to spend on school supplies. He wants to buy a ...

Search
Members