Sunday
November 23, 2014

Homework Help: math

Posted by Nick on Thursday, September 8, 2011 at 8:09pm.

for every two M&Ms you buy, you get two free. If one M&Ms cost .79 cents how many can you buy for 6 dollars?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

8TH GRADE MATH - FOR EVERY TWO M & M PACKS YOU BUY YOU GET TWO FREE IF ONE M & M...
Math - Find the unit price and tell which is the better buy: Buy one 10 pack of ...
Math - Open ended Need HELP PLEASE!!! Mr.Guy isfinishing his patio. The Patio ...
Math- Best Buy - In comparing prices of canned peaches, Darren finds that a 10-...
algebra - Chu and Juan are each saving to buy the same two cd's. Chu is lacking...
algebra - Chu and Juan are each saving to buy the same two cd's. Chu is lacking...
math - You have exactly 100 dollars to buy 100 animals you must buy at least one...
Math - I have $100.00 dollars to spend to buy 100 animals. Cows cost $50.00 each...
Math - Dan went to the bookstore .he has spent $17.00 of his $20.00 already .he ...
Math - Find the unit price and tell which is the better buy: A 64 oz. bottle of ...

Search
Members