Monday
April 21, 2014

Homework Help: Math

Posted by Brooke on Wednesday, September 7, 2011 at 7:40pm.

“How much does one cost?” asked the man.“50 cents” replied the hardware clerk“and how much does 18 cost?” the customer asked.“One dollar” said the clerk
“Ok I’ll take seven hundred six” the man said “That will be $1.50 sir”
What was the man buying?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Prob. Math - Sarah draws a card from a deck of 52 cards. She receives 40 cents ...
math - jim's sandwich cost the same as the combined cost of his salad and milk. ...
math - A full bottle of juice costs $2.00.If the cost of the juice is $1.50 more...
Math - Tammy bought 16 cookies for a party. She had 6 6 cookies decorated at an ...
Math - In a store, pencils have one price and pens have another. 3 Pencils and 2...
Math - if pencils cost 20 cents and pens cost 30 cents each how much does it ...
math !!!! :O - The cost of making money varies form coin to coin: Pennies: 0.8 ...
algebra 1 - A bottle and a cork together cost $1.00. The bottle cost 90 cents ...
Math - if pencils cost 20 cents and pens cost 30 cents how much does r pens and ...
algebra - Tammy bought 16 cookies for a party. She had 6 cookies decorated at an...

Search
Members