Thursday
July 2, 2015

Homework Help: math

Posted by joshu on Sunday, August 21, 2011 at 10:15pm.

You drive 15 miles each way to go to work. Your car gets 18 miles per gallon and gasoline in your town costs $2.50 per gallon. How much money will it cost you to get to and from work for one five-day work week

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Members