Sunday
May 24, 2015

Homework Help: Algebra

Posted by Deja on Tuesday, July 19, 2011 at 3:37pm.

Rayann bought 4 roses and 3 daisies for $21.53. Jason bought 3 roses and 2 daisies and paid $15.45. What would it cost for one rose and one daisy?

a $2.79
b $2.84
C $3.29
d $5.28
e $6.08

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Members