Thursday
March 30, 2017

Post a New Question

Posted by on .

Preview: ... 2y=2 and y=1 are the same line. Part II: Greener Lawns C=$200 + 50h; Lawns for Less C=$300 + 25h 200+50h = 300+25h 25h=100 h=4; both plans cost the same if you use the company for 4 hours. If you use them for less than 4 hours you should go with Greener Lawns because they cost less. If you use them for more than 4 hours you should go with Lawns for Less because ...

  • algebra - ,

    ...because they cost less, due to the lower hourly charge.

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question