November 30, 2015

Homework Help: 8th grade math

Posted by Kelly on Friday, June 10, 2011 at 11:46am.

A 20 ounce bag of popcorn costs $2.80 at the movie theater, if the unit price remains the same, how much would a 35 ounce bag cost ?
Please help me, I'm in math class and Im stuck.

Answer this Question

First Name:
School Subject:

Related Questions

More Related Questions