Post a New Question

math

posted by on .

Peg spends $7.50 a week for grapefruit. When grapefruit are out of season, she gets 1 fewer grapefruit than when they are in season. If the price decreases by $3 per dozen in season, how many dollars will it cost to buy a dozen grapefruit out of season?

  • math - ,

    Please only post your questions once. Repeating posts will not get a quicker response. In addition, it wastes our time looking over reposts that have already been answered in another post. Thank you.

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question