Tuesday
September 23, 2014

Homework Help: math

Posted by natalie on Wednesday, May 4, 2011 at 5:32pm.

The cost of one burrito,b,and one taco,a, is less than the cost of two burritos. Which inequality represnts this relationship

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

managerial economics - Question #6 The owner of Taco Joe’s has estimated that ...
math - Two cassettes and three cd's cost $175 while four cassettes and one cd ...
8th Grade Algebra Answer Check - Josh and Racquel sold corn dogs and burritos at...
MATHS - Two (2) Buckets were bought for X dollars each ($X) and a third bucket ...
m - Two (2) Buckets were bought for X dollars each ($X) and a third bucket is ...
math - The cost of a long-distance telephone call is $.36 for the first minute ...
Help!Math.... - Six pears and three apples cost $3.90. Two pears and five apples...
Math - If 450 kilowatts of electric used cost 25.32, then how much would 240 ...
math - The t-shirts for the fundraiser will cost $4.00 to make and there is a $...
math - in a series of stamps annie must buy six of each one cost $4.00 one cost...

Search
Members