Saturday
March 25, 2017

Post a New Question

Posted by on .

An 11 ounce bag of chips costs $1.99 what is the cost per ounce rounded to the nearest cent? What is the cost per pound rounded to the nearest cent

  • math - ,

    1.99 / 11 = $0.1809 = $0.18

    16 * 0.1809 = ? per pound

  • math - ,

    post it.

  • math - ,

    help me!

  • math - ,

    the cost per ounce is 0.18
    the cost per pound is 2.89


    ♥ ☺ ♠ ♣ ○ ◘ •

Answer This Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Post a New Question