Sunday
July 5, 2015

Homework Help: Math

Posted by Jon on Wednesday, April 13, 2011 at 8:25pm.

A can of worms for fishing costs $2.60. There are 20 worms in a can. What is the cost per worm? At this rate, how much would 26 worms cost?


An 11 ounce bag of candy cost $1.99. What is the cost per ounce, rounded to the nearest cent? What is the cost per pound, rounded to the nearest cent?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

More Related Questions

Members