Sunday
March 29, 2015

Homework Help: Math

Posted by Haley on Monday, April 4, 2011 at 9:44pm.

John bought 2 pounds of chocolate for $7.50. Write expression to find the cost of 3.5 pounds of chocolate?

Answer this Question

First Name:
School Subject:
Answer:

Related Questions

Math - Mrs.dude is buying 2 pounds of chocolate for $7.50 . Write an expression ...
algebra - 2. How many pounds of chocolate worth $1.20 a pound must be mixed with...
algebra - 2. How many pounds of chocolate worth $1.20 a pound must be mixed with...
math/algebra - Sally bought three chocolate bars and a pack of gum and paid $1....
HELP PLZ - 1. Milo bought pounds of red apples and pounds of green apples to ...
Math 7th - Mrs.Flores bought 5 pounds of cheese. He used 2 1/4 pounds for cheese...
Algebra - 3. In his propane oven, he bakes two baking sheets with 24 Peanut ...
Math - Jim bought 3 1/2 pounds of apples, 2 3/4 pounds of oranges, 1 1/4 pounds ...
Math - Ruby and Marielle are working on a project. If ruby finishes 4/8 of the ...
Math - While shopping for a party,June bought 2 1/6 pounds of hamburger, 4 1/2 ...

Members